Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej
 

Festyn Rodzinny

5 czerwca w Tylmanowej odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej w ramach obchodów 680 lat Tylmanowej. Celem imprezy było zintegrowanie rodziny oraz włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach i zabawach.
Na scenie występowały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego Zawodzie oraz dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. mjr. Henryka Sucharskiego.
Ze swoim spektaklem wystąpiła również grupa teatralna działająca przy WOK Tylmanowa.
Następnie swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały dzieci z Ogniska Muzycznego oraz zespołu Tanecznego działające przy WOK Tylmanowa. Swoje pokazy zaprezentowała także grupa akrobatyczno - sportowa z Tylmanowej.
Na koniec wystąpił zespół i kapela regionalna ,,Tylmanowianie,,.
Podczas festynu wszyscy wesoło się bawili, wszyscy mogli wziąć udział w licznych zabawach i konkursach z nagrodami. Do zabawy włączyli się również rodzice, którzy szaleli razem z dziećmi. Darmowymi atrakcjami dla dzieci były: dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa oraz popcorn, natomiast dla rodziców degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Związek Podhalan w Tylmanowej. Podczas festynu zostały ogłoszone wyniki konkursu na foldery promujące Tylmanową oraz makiety, Współczesna Tylmanowa i zostały rozdane nagrody. Na doskonałej zabawie wszystkim czas bardzo miło i szybko mijał, a każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Dziękujemy wszystkim zespołom wokalnym, tanecznym i muzycznym, grupie teatralnej, zespołowi regionalnemu, grupie akrobatyczno-sportowej oraz wszystkim nauczycielom, wychowawcom i instruktorom działającym przy WOK w Tylmanowej.