Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej
 

Galeria

Festyn Misyjny 05.07.2015 r.

2015-07-10 21:13:57

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę lipca plac przed kościołem parafialnym w Tylmanowej stał się miejscem wspaniałej rozrywki, jaką jest Podhalański Festyn Misyjny. W żarze słońca, prawie jak z Afryki, Tylmanowianie i goście bawili się wspierając misje. W tym roku wsparliśmy naszą pomocą Akcję AdoMiS (Adoptuj Misyjnych Seminarzystów) i tym samym pomagaliśmy kandydatom do kapłaństwa z seminariów duchownych w Peru i na Madagaskarze.

 

Festyn rozpoczął się Mszą Świętą sprawowaną przez misjonarzy pod przewodnictwem ks. Tomasza Atłasa - dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

 

Rodzinne niedzielne świętowanie umiliły występujące zespoły folklorystyczne z Tylmanowej, Ostrowska i Jaworek. Podziwialiśmy z zapartym tchem rowerowe wyczyny Jacka Jarząbka - wielokrotnego mistrza Polski w trialu rowerowym. Niewątpliwie gwiazdą tego wydarzenia była Eleni, która swoim koncertem starszym przypomniała młodość, a i młodszych zaprosiła do wspólnej zabawy. Najmłodsi goście festynu w tym czasie szaleli na placu zabaw, zjeżdżali z dmuchanych zjeżdżalni a nawet dali się zagipsować by z dumną miną zabrać do domu odlew swojej twarzy.

 

Nie można oczywiście nie wspomnieć o tym, co Tylmanowianie przygotowali dla ciała. Mogliśmy posilić się wspaniałym bigosem przygotowanym przez panie z Akcji Katolickiej i góralskim jadłem, które z iście góralskim humorem serwowali członkowie Związku Podhalan. Znów każdy znalazł coś dla siebie i mógł niedzielny relaks połączyć z pięknym dziełem pomagania misjom.

Każda ofiara złożona z okazji tegorocznego festynu jest wielkim wkładem w dzieło misyjne Kościoła. Nie tylko ta ofiara pieniężna, ale i ogromne zaangażowanie wielu ludzi jest naszą cząstką w głoszeniu Dobrej Nowiny na krańce świata.

 

Już oczekujemy przyszłorocznego Festynu i serdecznie na niego zapraszamy.

 

 

« powrót

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii