Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej
 

Galeria

Występ Regionalny 01.03.2015r.

2015-06-19 23:10:54

1 marca 2015 roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej można było podziwiać występy regionalne zespołu TYLMANOWIANIE z Tylmanowej i zespołu NUCICKI z Ochotnicy Dolnej. Górale w wieku od 9 do 40 lat zaprezentowali bogate programy artystyczne. Można było podziwiać muzykę, śpiew i tańce góralskie a także scenkę „Polana” przygotowaną przez NUCICKI.

Gospodynie ze Związku Podhalan z oddziału w Tylmanowej przygotowały pyszny poczęstunek o charakterze regionalnym - dziękujemy J. Impreza  przyczyniła się do integracji pomiędzy wsiami, dała także możliwość wymiany doświadczeń  i promocji swoich działań.

 

Występ został zaplanowany w ramach projektu Zakup strojów regionalnych i instrumentów muzycznych oraz zorganizowanie występu realizowanego przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju  - "MAŁE PROJEKTY" objętego PROW na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Celem operacji jest kultywowanie i promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego regionu  przez zakup strojów regionalnych, instrumentów muzycznych oraz przygotowanie występu. Wartość całkowita projektu to 33 679,85 zł,

kwota dofinansowania w ramach Leadera – 24999,00 zł.

 

Była to zatem okazja do zaprezentowania nowych strojów i instrumentów a także promowania dziedzictwa kulturowego, jak również samego projektu.

 

 

 Galeria:

« powrót

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii